Viru raba talvine Elamusretk

Pole saadaval

Kuupäev: 17. märts 2024

Stardikoht: Kolga mõis, Harjumaa

Distants:  22 km

Registreerimine lõpeb: 14. märts 2024

Mis toimub?

Elamusretked kutsuvad viimasel talveretkel avastama Viru raba ümbrust! Kas suundume kõik sinna, kus pool Tallinna elanikkonda oma päikselist pühapäeva veedavad? Kaugeltki mitte! Lähme avastame raba ümber paiku, mis laudteel astuja eest varjatud.

Esimese elamuse saavad elamusretkelised juba raja alguses – ajahambast puretud Kolga mõis, mis on minevikus kuulunud nii mungaordule kui nimekaile peredele – de la Gardie’d ning Stenbockid –, kubiseb täna kummituslugudest. Ehk õnnestub sinulgi retke algul sõbraliku ’Aadikuga’ paar sõna vahetada.

Siit võtame suuna tuntud Viru rabale, mille laienemist piiravad luitevallid ning 3000 aasta sünnipäeva reedab turbakihi paksus. Raba ääres uudistame märgala taastamist ja uut turbakülvi ning peagi teeme juba kosutava peatuse Kalmeoja lõkkekohas.

Edasi Samblapõllu spordibaasi ja sealt Pudisoo jõe ehk Pärlijõe kallastele – ainus paik Eestis, kus veel leidub meie kõrgeima elueaga loomaliiki, haruldast ebapärlikarpi, keda pärlikütid kunagi tuhandete kaupa välja püüdsid. See tegelane võib elada üle 200 aasta ning filtreerib päevas toitumiseks ligi 50 liitrit vett.

Peagi oleme tagasi Kalmeoja lõkkeplatsil. Peale ampsu suund Viru raba vaatetorni ja vaatame üle ka uue parkla. Mõned sammud veel ja retke alguspunkt, Kolga mõis paistab.

NB! Elamusretk kulgeb mööda teid ja radu ning on valdavalt kuiv. Alguses Viru raba äärde minnes on paar suuremat lompi, kuid sealgi on pandud puid ja saab kuiva jalaga läbi. Rajale jääb rohkelt kaunist männimetsa.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme pühapäeva, 17. märtsi hommikul alates kell 9.40 ning kogunemispaigaks Kolga mõis, täpsemat asukohta vaata siit.

Retkele stardime kolmes grupis:

·         10:00 (aeglase sammuga grupp)

·         10:30 (aeglase sammuga grupp)

·         11:00 (kiire sammuga grupp).  

Retke stardipaika soovitame kohale jõuda orienteeruvalt 15-20 minutit varem, siis saame õigel ajal teele asuda!  

Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele  22 km ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega kiire sammuga grupil ca 5,5 tundi, aeglase sammuga grupil ca 6,5 tundi.

Retke rajal teeme kaks kosutavat peatust – saab sooja tee ja puljongiga sooja keresse ning kõrvale manustame Eestimaa maitsvaid energiaampse! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa! Finišis ootab kõiki retkelisi soe supp!

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Soe tee ja puljong ning energiaampsud retke rajal
 • Soe supp retke lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Grupina  registreerimiseks kirjutage info@elamusretked.ee. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad  Stebby keskkonna kaudu registreerida  siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega siin.

Kui palju maksab?

Kuni 7. märts:

 • Täiskasvanu: 26 €
 • Pensionär / (üli)õpilane / laps: 20 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 5-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 20 € (inimese kohta)

8. – 14. märts:

 • Kõigile: 32 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suurematele loodussõpradele - Elamushooldajatele, kes lisaks elamuste nautimisele aitavad loodusest ära korjata väiksemagi prügi kui seda retke jooksul kohtame!

Elamushooldajana kaasalöömiseks saada email: info@elamusretked.ee

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 14. MÄRTS (või seni, kuni kohti jätkub)!
 
Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!

ParimatEST parimad Elamused juba 16 aastat!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee