Vabariigi sünnipäeva tähistasime päikese, lume ja kiluleibadega

Vabariigi aastapäeva eriretk viis meid Järvamaale Kakerdaja rabasse. Ilm oli eelnevatel päevadel vingerpussi mänginud, vihm ja sulailmad lume rabast pagendanud! Seda suurem oli üllatus ja rõõm kui sõit Kakerdaja poole ja registreerumine Noku lõkkekoha juures kulgesid mõnusas lumetuisus.

Rabas oli tõeline talvevõlumaa! Lund oli parajalt palju, et kogu maa katta, aga siiski oli ka ilma räätsadeta väga mõnus astuda. Lumetuisk taandus ja päike hakkas nii eredalt paistma, et avarale rabaväljale jõudes tuli tükk aega silmi kissitada. Aga D-vitamiini varud sai korralikult täis laadida!

Uudistasime talvist kõrgraba ning kõndisime laugaste ja rabajärvede peal. Kogusime seekord ligi 2000 sini-must-valget elamuskilomeetrit – kokku oli meid 150 retkelist, läbisime 12-13 km. Matkasime neljas grupis Kunnari, Henry, Pireti ja Lauri juhtimisel eriliselt pidulikus õhkkonnas, kuna vabariigi aastapäeva auks olid osalejad kaunistanud end lipuvärvides aksessuaaride või kostüümidega.

Parima sini-must-valge kehastuse konkursi võitjateks valis žürii triibulised Sipsikud ehk Carmen Soo ja Ene Hein! Auhinnaks neile on pääsmed esimesele kevadretkele Haanja kõrgustikus.

Vabariigi aastapäevale kohane oli ka pausi kehakinnitus – Pireti ja Laura nobedad näpud olid meile kõigile valmistanud uhked kiluvõileivad, mis värske õhu käes eriti hästi maitsesid! Muidugi kosutasid meid ka Põltsamaa glögi ja mahlajook, tee Carmolise tilkadega, Kalevi kommid ja küpsised. Retke lõpus ootas kõiki soe supp ja pirukad.Nii oli vabariigi aastapäeva tähistamisele ilus algus tehtud ja edasi nautis igaüks pidupäeva omal viisil ja soovil :)

Elamusretked ja The North Face kutsuvad järgmisele retkele juba 18. ja 19. märtsil Loosalu ehk Nipernaadi rabasse http://elamusretked.ee/elamusretked-2017/loosalu-raba-elamusretk.
Tagasi uudistesse