Tõrva Elamusretk – 12 km elamusi õhtupimeduses

Detsembri algusesse planeeritud esimese lume retk toimus seekord Tõrvas. Õnnetuseks oli ilmataadil kompass pisut katki läinud ning esimene lumi sadas sama päeva hommikul maha nii Rakvere kui ka Haanja kandis, kahjuks mitte aga Tõrvas!

Eestimaa väikelinn Tõrva asub kaugel teistest linnadest ning sinna jõudmine on juba päris tõsine ettevõtmine. Küll aga on sinna sõit seda kindlasti väärt, kuna just Tõrva peidab endas suurepäraseid võimalusi linnas ning selle lähiümbruses õhtupimeduses ringi liikuda.

Tõrva elamusretk sai alguse linna keskväljakult, kust suunduti kahe grupina Tõrva ümbrust avastama. Elamusretkeliste teele jäid nii Tikste ürgorg, kus märkamatult liiguti poolteist kilomeetrit mööda jõe kallast, Tõrva järv koos Eesti kõrgeima 10,7m hüppetorniga, Tõrva gümnaasiumi ümber kulgevad kaunid loodusrajad ning Tõrvat läbiv Õhne jõe kaldad.

Retke kaugeimaks punktiks olid Helme asulas asuvad Helme koopad ning Helme ordulinnuse varemed. Just need kaks kohta olid selle elamusretke kirssideks tordil. Helme  ordulinnuse varemed on vägagi atraktiivselt valgustatud ning nende võlu tuleb välja just pimedal ajal kui järskutele nõlvadele rajatud linnuse varemed paistavalt kaugele silma.

Helme koopad on küll suuresti kinni varisenud ning nende suurust saab kogeda eelkõige lugedes nende kohta – mõelda, kui tõesti oli võimalik Helmest maaaluseid tunneleid mööda Viljandisse minna? Juba koopasuus tekib võimas tunne – mõelda vaid kui saaks kilomeetreid liikuda mööda tunneli pimedaid käike?

Tõrva Elamusretkele järgnes ka pidulik hooaja lõpetamine. 2015. aastal hooaja peale tuli osaluskordi kokku 1616 ning selle raames kogusid aktiivsed kõndijad kokku 34 564 Elamuspunkti.

Hooaja lõpetamisel tunnustati Elamusretkede 2015. aasta hooaja aktiivsemaid kõndijaid, kellest koguni 16 oli kilomeetreid sellel hooajal kogunenud enam kui 200 :) Kõige aktiivsemad retkelised möödunud hooajal olid: Ann Punt, Kristi Kerge, Lea Orula, Annela Floren ja Aino Sirkel - kes läbisid kõik võrdselt 293 kilomeetrit ning kogusid seega 293 Elamuspunkti.

Kohtumiseni juba Elamusretked / Elamusmaratonid 2016. aasta hooajal! Mis täpsemalt saab toimuma, vaata järgmise aasta kalenderplaanist SIIT!


Tagasi uudistesse