Paganlikult maru sünnipäev – Elamusretked said 10 aastaseks!

Selle hooaja esimene kevadretk viis meid Võrumaa metsadesse, aga ka Lätti. 1. aprilli hommikul oli Paganamaale kogunenud 87 hakkamist täis retkelist. Nad ei olnud loodusesse nautima tulnud mitte ainult rahvusvahelist naljapäeva, vaid ühiselt tähistasime Elamusretkede 10. sünnipäeva. 

Ühtlasi oli retke näol tegemist väikese retrospektiiviga, sest Paganamaal käidi kondamas ka esimesel tegevusaastal täpselt 10 aastat tagasi.

Märgilist 121. retke alustati meenutustega Elamusretkede idee tekkimisest ja kõige maitsvama tordi söömisega. Sünnipäeva-lauda ja puhkepeatusi aitasid katta Kalev ja Põltsamaa. Sünnipäevalaps ise kingitusi ei küsinud, kuid jagas fortuuna kaasabil õnnelikele külalistele Carmolise kinke-pakke. Sünnipäevapiltide tegemise järel sai kahes grupis Kunnari ja Pireti juhtimisel rajale tormata. Juba esimestel meetritel võttis hoogu aga maha Lõuna-Eestile iseloomulik maastik: laskumisi sai võetud nii köie najal kui ka tagumiku peal kelgutades, sest linnade kevadine ilm ei olnud Paganamaale veel jõudnud. Lund, jääd ning talveilma jagus nii Põhja-Lätisse kui Lõuna-Eestisse – vaidlesime pikalt, kummas kohas ilm talvisem on!

Elamusretkede meeskonna endine liige Maarja Kalma tõdes, et retke tegi huvitavaks maastiku vaheldumine: üles-alla liikumist oli oma jagu, mis tegi talvise kevadretke mõnusaks väljakutseks. Retke distants 15 km oli Maarja arvates nende ilmastikuolude jaoks hästi valitud: ei olnud liialt lühike ega liialt pikk, et oleks kangesti finišit oodanud. Kilomeetreid oli parasjagu, et jõuda värskes õhus kõndimist ja kaasa võetud sõpradega lihtsalt jutustamist nautida: positiivne emotsioon oli terveks päevaks garanteeritud.

Retkel sai mitmel korral ka piiri ületada, nii et Liivajärv, Sarapuujärv ja Kikkajärv said mõlemalt kaldalt uudistatud. Kokku nägime seekord ära koguni 6 järve. Järvede ja vanapagana jäljehaudade kohta teadis Taavi ka nende tekkelugu rääkida. Naljapäevale kohaselt olid asjaga seotud kolmikhüppaja Jaak Uudmäe ja kaugushüppaja Ivana Španović. Külastamata ei jäänud ka Raadi mäel asuv vägev 10-korruseline vaatetorn, kust sai heita pilgu Paganamaa imelisele maastikule ja teiselpool järvedeahelikku paiknevatele Lätimaa laantele.

Piiri peal uudistades veedeti peaaegu 5 tundi ja koguti kokku 1305 elamuskilomeetrit. Aitäh kõigile, kes te tulite meiega sünnipäeva tähistama!

The North Face ja Elamusretked ootavad kõiki juba palju kevadisemates oludes maikuu retkele, kui tuuritame maalilises Lahemaa looduspargis Vihula elamusretkel. Võta sõbrad punti ja pange end kirja, täpsemat info vaata http://elamusretked.ee/elamusretked-2018/vihula-elamusretk. Kindlasti tasub kodust kaasa võtta The Nort Face’i templiraamat, sest nelja retke läbijaid ootab eriauhind – 28 tublit kõndijat on juba 4 templit kokku saanud!

Tagasi uudistesse