Kõndijate suvine laulupidu Lahemaal

7. juulil toimus 12 korda Lahemaa Elamusmaraton, mis tõi Lahemaale kokku 474 aktiivset kõndijat. Lahemaa elamusmaratoni raames toimus ka INWA maailmakarikaetapp kepikõnnis. Lahemaa kepikõnni- ja käimismaraton on Eesti vanimaks käimismaratoniks ning ühtlasi ka Eesti suurima käimismaratonide sarja III etapp.

474 osalejast 163 läbis 10 km, 77 42 km raja ning vaieldamatult kõige populaarsema 21 km raja läbis kokku 234 elamuste otsijat. Kokku koguti elamuskilomeetrite hooaja tabelisse 9824,8  kilomeetrit. Milliseks kujunes seis Elamuspunktide tabelis saad järgi vaadata kodulehelt. Viska pilk peale Lahemaa maratonist valminud videokokkuvõttele!
Eraldi loe ka toimunud maailmakarikaetapist uudisest!
Lahemaa Elamusmaraton on sarja ainus maraton, kus raja äärde jäävad kaunid joastikud – Nõmmeveski, Joaveski ning Vasaristi. Just need joastikud muudavadki Lahemaa elamusmaratoni täiesti unikaalseks – kellele ei meeldiks jalutada kauni suveilmaga jõekaldal ning nautida mühisevat vett. Seekordse jalutuskäigu jaoks oli ilmataat mõnusa päikselise ilma valmis pannud ning Lahemaa toimus meie oma suvine laulupidu.

„Lahemaa elamusmaratoni eripäraks on just kõndimine jõgede kallasradadel ning sealsed kaunid joad. Lahemaa rajad on hästi vaheldusrikkad ning kitsad mustikatega ääristatud seenerajad vahelduvad nii RMK matkaradade kui ka laiemate metsateedega. Ainult siin saab jõgesid ületada mööda rippsilda või siis lihtsalt pika-pika sammuga“ räägib Elamusmaratonide üks eestvedajatest Kunnar Karu.

Lahemaa Elamusmaraton sai alguse Kolgaküla terviseradade keskusest. Lisaks Joaveskile ja Nõmmeveskile kulges rada Valgejõe kallasradadel, lookles kohalikes männimetsades, kus nii mõnigi kõndija võttis tempo maha ning asus mustikaid ning kukkeseeni noppima.

Raja lõpuosas oli maasikaks Lemeks Grupp elamuskilomeeter – kus seekord kauni männimetsa all üllatas neoonroheline mustikataimede vaip. Ka seekord õnnestus elamuskilomeetri raames ka tõusumeetreid koguda – raja viimane tõus oli seekord just elamuskilomeetri üheks osaks.

Rajale jäi seekord 6 teeninduspunkti, kus osalejad said oma energiavarusid täiendada Põltsamaa, Kalevi, Freesport ning Saku Õlletehase maitsvate toodete abil. Loomulikult ei puudunud menüüst arbuus, apelsinid ega parimad maratonide kiluvõileivad.

Poolmaratoni distantsi läbinud Laura-Liiza Sööt peab Lahemaa käimismaratoni üheks meeldejäävamaiks: "Rada oli täis mõnusaid kergeid tõuse ning imelisi vaateid. Lahemaa mitmekülgne loodus hoidis meele erksana ning 21 km oli mõnusalt paras distants, et kogu seda üritust nautida."

Otsi ennastki üles Lahemaa radadel tehtud piltidelt kodulehelt. Ärge unustage ka oma pilte jagada teistega, lisades neile #elamusmaraton.

FCR Media ja Elamusmaratonid ootavad järgmiseks kõiki kõndijaid juba traditsioonilisele Värska elamusmaratonile 4. augustil. Kindlasti tasub kalendrisse kirja panna ka 1. septembri, sest just siis on toimumas hooaja viimane üritus – 2. Kõrvemaa Elamusmaraton koos 2. Kärumaratoniga.

4. Värska Elamusmaraton täpsem info!
4. Värska elamusmaraton Facebookis!

 Tagasi uudistesse