Head uut elamusaastat!

Päikseline pühapäev ja sinine taevas - nii võttis uus aasta meid vastu Järvamaal asuvas Kodru rabas ning andsime stardipaugu uuele hooajale!

Meil on rõõm teatada, et koos meiega tuli uut aastat vastu võtma 82 elamusretkelist, kellega koos kogusime kokku 861 elamuskilomeetrit! Iga üks sai kirja ka 10,5 elamuspunkti! 

Seiklus sai alguse eestlastele südamelähedase kirjaniku A.H.Tammsaare muuseumi juurest Vargamäel. Kummikud jalas ja mütsid peas, tõttasime mööda laudteid raba poole, kus ootas meid juba vaikne Vibujärv. Mis saaks olla parem algus aastale, kui üks korralik rännak eestimaises ja talvises rabas? Rahulolu paistis selgelt iga retkelise silmis.

Meie teekond viis edasi Järvamaa väikseima kiriku, Järva-Madise kiriku poole, kus saime retkelistega teha oma esimese peatuse. Selleks, et energia sees püsiks ja elamusi kõhukorina saatel ei kogutaks, tulid meile appi Kalevi suupisted, Põltsamaa kuum glögi ja tee ning Carmolise tilgad. Tänu neile saime esimeses peatuspaigas keha kinnitada.

Retke teine osa oli kõigi jaoks aga hoopis suurem väljakutse! Hõiskasid kõik, kel korralikud kummikud jala otsas – oli aeg astuda laudteelt kõrvale! Ees ootas rännak laugastel, kus tuli hoolikalt ette mõelda igat järgmist sammu, et mitte rappa vajuda. Välja sai aidatud kõik kinni jäänud jalad – Kodrusse maha ei jäänud kedagi! Üheskoos jõuti vapralt lõpusprindiks ikka laudteeni! 

Finišisse jõudes oli hoolimata pikast teekonnast kõigil nägu naerul ja emotsioonid laes. Mõnusat päikeseloojangut piiludes muljetati äsja toimunud retkest ning oldi päevaga igati rahul!

Püüdsime rännakult kinni ka meie truu osaleja Taisto Raamatu, kellele oli Kodru elamusretk järjekorras juba 30. retk! “Kuna füüsilisest koormusest nagunii elus ei piisa, siis siinsed elamused ja värskes õhus viibimine toob ikka ja alati tagasi,” põhjendab Taisto.

Samuti leidub meil matkadel ka uusi huvilisi, kes on täitsa esimest korda elamusretkele sattunud. Näiteks on esmaretkelise Maali Pruuli emotsioonid igati head: “Väga positiivsed muljed on. Tore punt oli koos ning 10km läks kiiremini kui algselt arvasin. Mõnus oli veeta pühapäevane päev värskesõhus liikudes ning meeldivas seltskonnas. Kõige ägedam oli esmakordselt rabas "off-road'i" matkamine. Varem olen alati käinud mööda laudteed või märgistatud rada, aga seekord läksime Kunnar Karu (ja gps'i) juhendamisel otse üle raba.” 

Küsimuse peale, miks peaksid inimesed tulema elamusretkele, vastab ta järgnevalt: “Kui ise üksi võib-olla ei julge või ei viitsi loodusesse matkama minna, siis grupiga koos on seda alati palju lihtsam teha. Tänu kogenud grupijuhtidele avastad ka kohti, kuhu üksi ei oskaks minna. Lisaks räägivad grupijuhid matka ajal alati ka põnevaid fakte, mida sa infotahvlit ei leia. Ja kui peakski juhtuma, et väsimus hakkab kimbutama ja samm muutub töntsiks, siis on alati läheduses keegi, kes viskab mingi nalja ja tuju läheb kohe paremaks ning väsimus väheneb. Kui naljast enam ei piisa, siis leidub grupijuhi kotis arvatavasti ka mõni Kalevi komm, mis toob naeratuse näole ja teeb sammu jälle kergemaks.”

The North Face ja Elamusretked kutsuvad Sind juba järgmisele elamusretkele, mis toimub Eesti Vabariigi aastapäeval, 24.veebruaril Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal Suru rabas! Ärge unustage - seal on meie värvikoodiks sini-must-valge, nii et laske fantaasial lennata!

Tagasi uudistesse