Esimene lumi ja hooaja lõpetamine Tõraveres

Esimest adventi tähistasid elamusretkelised esimese lume retkel Tõraveres. Ilmataat oli samuti jõulumeeleolus, nii et matkarajad olid valgeks värvitud ja lund sadas retke ajal veidike juurdegi.

Traditsiooniliselt toimub aasta viimane retk õhtupimeduses, mida valgustavad sähvivad pealambid. Rajale mindi kolmes grupis Kunnari, Pireti ja Henry tulukeste juhendamisel. Matkatiiru pikkuseks kujunes 12,5 kilomeetrit, mille läbimiseks kulus plaanitust veidi rohkem aega, kuna huvitaval rajal aeg lausa lendas. Kokku läbisid 105 elamusretkelist 1312,5 elamuskilomeetrit.

Põnevaimaks oli külastus Tõravere observatooriumisse, kuhu viis meid tihe kuuseallee, mis pealampide valguses eriliselt müstiliseks muutus. Toredad observatooriumi töötajad võtsid meid vastu stellaariumis, kus meile tutvustati, mis põhjustab aastaaegade vaheldumist, mis vahe on asteroidil ja meteoriidil, miks on Marss nii põnev ja milliseid arvutusmasinaid observatooriumis läbi aegade kasutatud on ning interaktiivsel kaardil saime uudistada tähtkujusid. Külastamata ei jäänud ka Põhjamaade suurim 1,5-meetrise peapeegliga optiline teleskoop, millega tehakse muutlike tähtede spektraalvaatlusi.

Matkarajal vaheldusid valged põllud tihedamate metsaradadega. Vapramäel oli juba igasuguse mõõduga tõuse ja kurve, mis looklesid Elva jõe ääres. Maha sadanud lumi muutis rajale ulatuvad jändrikud puujuured eriti libedaks, nii et konarusi trotsides sai nii mõnegi kiirema liigutuse teha. Pisikesed pausid metsaveerel ja Peedu vesiveski juures olid mõnusateks puhkehetkedeks, et siis täiel sammul edasi minna.

Lisaks suurepärasele seltskonnale hoidsid tuju üleval magusad ampsud Kalevilt ja seestpoolt soojendas Põltsamaa jõuluhõnguline glögi ning tee koos Carmolise tilkadega.

Mõnusa talvise retke ja ühtlasi 2017. hooaja lõpetasime pidulikemate nootidega: kiitsime agaramaid elamuspunktide kogujaid ja maiustasime ülimalt maitsva tordiga. Soovime kõigile tublidele elamusretkelistele rahulikku jõuluaega ja väikest puhkust, et jaanuaris juba taas aktiivselt elamusi koguma asuda.


Selle aastaga tegime ekvaatorile tiiru peale, aga 2018. hooajaks on juba veelgi suurejoonelisemad plaanid!


Tagasi uudistesse