Esimene INWA maailmakarikaetapp kepikõnnis - tehtud

7. juulil toimus koostöös Rahvusvahelise Kepikõnni Liidu (INWA) ning Eesti Kepikõnni Liiduga (EKKL) Eestis esmakordselt INWA maailmakarikaetapp kepikõnnis. Samal ajal peeti ka 12. Lahemaa kepikõnni- ja käimismaratoni.
Ürituse videokokkuvõtte leiad siit.


Maailmakarikaetapi finišisse jõudis kokku 62 kepikõndijat 8 erinevast riigist. Riikidest olid esindatud lisaks eestlastele ka naaberriigid Läti, Soome, Venemaa ning kaugetest külalistest ületasid finišijoone ka Bosnia ja Hertsegoviina, Suurbritannia, Prantsusmaa ning Jaapani esindajad.

Vaata maailmakarikaetapi tulemusi SIIT!

INWA presidendil Aki Karinthalal jätkus Lahemaale maailmakarikaetapi toimumiskohana vaid kiitvaid sõnu: “Minule isiklikult meeldis Lahemaa rahvuspark maailmakarikaetapi toimumiskohana väga, rada oli väga sobiv. Kepikõnnirada Lahemaa metsades oli ääretult mitmekülgne, 99% looduslikul pinnasel ning mõnusate tõusude-langustega. Rada möödus väga looduskaunitest paikadest. ” Esimest korda Eestis toimuv maailmakarikaetapp näitas Karinthala sõnul taaskord, kuidas kepikõnd võib olla ka võistlussport igas vanuses osalejatele!

Eesti Kepikõnni Liidu peasekretäri Kristin Prangeli sõnul oli esimene rahvusvaheline võistlus Eestis väga esinduslik: “Võistluspäeval sujus kõik justkui õlitatult, võistlejatelt on meieni jõudnud vaid positiivne tagasiside. Loodetavasti saab Eesti maailmakarika etapp igasuviseks traditsiooniks.”

INWA maailmakarikaetapp on sel aastal toimunud juba Tiibetis ning peale Eestit toimub järgmine etapp Jaapanis, Naganos 13. oktoobril 2019. 

Rohkem infot www.inwa-nordicwalking.com.

Ürituse pilte saad vaadata siit.

Tagasi uudistesse