Elamusretkede 2018. aasta hooaeg on järjekorras juba kümnes

2018. aastal saab Eestimaa loodust nautida üheksal elamusretkel ning neljal kepikõnni- ja käimismaratonil. Juubelihooajal on koos kõikide osalejatega plaanis kokku koguda ligi 70 tuhat elamuskilomeetrit.

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu sõnul jagub elamusi ka uueks hooajaks piisavalt, kuna Eestimaal on palju põnevaid kohti, mida avastada: „Kuigi Elamusretked saavad aprillis kümne aastaseks, ei ole huvitavad paigad veel kaugeltki otsa saanud ning avastamisrõõmu jagub küllaga! Jätkame koostööd The North Face´iga ja meie ühine soov ei ole muutunud – tahame vähemalt korra kuus inimesed tugitoolidest välja kangutada ning koos kodumaa meeliköitvaid paiku otsima minna.“  

The North Face brändijuht Henri Kruuseli sõnul on nad elamusretkede korraldamisele õla alla pannud, kuna tegutsetakse sama eesmärgi nimel. „The North Face inspireerib inimesi avastama ning elamusretked on suurepärane võimalus, et teha seda kodumaa looduses. Oleme ju siia ilma sündinud suure uudishimuga, et avastada kõike meie ümber, kuid vanemaks saades võivad argised mured uudishimu summutada. Elamusretkedel viiakse inimesed väga põnevatesse ja kaunitesse kohtadesse, kuhu omal käel ei pruugi sattuda,“ lisab Kruusel.  

Jaanuarist maini ning septembrist detsembrini toimuvad kord kuus elamusretked ning suveperioodiks antakse teatepulk kepikõnni- ja käimismaratonidele, mis leiavad aset juunis Noarootsis, juulis Lahemaal ning augustis Värskas ja Kõrvemaal. „Käimismaratonid on suve peab-tegema üritused! Igaüks saab endale esitada mõnusa väljakutse läbides kaunis looduses täispika maratoni 42 km rajal või poolpika distantsi 21 km rajal. Lisaks on alati tähistatud ka 10 km rada nendele, kes tulemas lastega või kellel soov pisut lühem jalutuskäik ette võtta,“ kinnitab Karu.  

Aasta esimesed elamusretked viivad kaunite rabade rüppe, kus tänu külmakraadidele ning räätsadele saab jalutada kohtadesse, kuhu suvel ei pääse. Veebruaris toimuv Eesti Vabariigi 100. aastapäeva eriretk paneb sini-must-valged värvid särama nende tublide poolt, kes on otsustanud kodumaa sünnipäeva looduses tähistada.  

Aprill viib osalejad Võrumaale Paganamaale nn retro-retkele. 2008. aastal oli Paganamaa elamusretk järjekorranumbrilt teine elamusretk, nüüd kümme aastat hiljem minnakse samu radu uuesti avastama. Mais leiab aset Põhja-Eesti retk, mis algab ja lõppeb Vihula kauni mõisakompleksi juures, rajad kulgevad nii mere ääres rannaliival kui kivirahnude vahel. Septembris on kavas kahepäevane külastus Saaremaale, kus ootavad meri, kadakad, mõnusad käimisrajad ning õhtune telklaager mere ääres. Oktoobris avastatakse salapärast Võrumaad ning novembris vaadatakse üle talvepuhkusele minev Haapsalu. Detsembris tõmmatakse hooajale pidulik joon alla õhtusel eriretkel Valgehobusemäel. 

Elamusretkedele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Kuna astutakse sissetallatud radadelt kaugemale, satub elamusretkedel looduses ka sellistesse kohtadesse, kuhu niisama omapead jalutama ei läheks. Iga kogutud kilomeeter elamusi võrdub 1 Elamuspunktiga (EP). Hooaja jooksul enim EP-sid kogunud kõndijad saavad väärikalt premeeritud ja üle 100 EP kogunud osalejate vahel loositakse välja meeneid. 

Elamusretked 2018 ajakava ja registreerimise info


Lisainfo:

Kunnar Karu, tel: +372 52 77 540, e-post: kunnar@elamusretked.ee


Tagasi uudistesse