Elamusretkede 2017. aasta eesmärk: 70 korda ümber Eesti!

2017. aastal saab Eestimaa loodust nautida kümnel elamusretkel ning kolmel kepikõnni- ja käimismaratonil. Koos kõikide osalejatega on plaanis kokku koguda ligi 50 tuhat elamuskilomeetrit, mis on sama pikk maa kui 70 korda ümber Maarjamaa sammuda.

Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu rõõmustab, et Kuigi Eestimaa on väike, on siin jätkuvalt palju põnevaid kohti, mida avastada. „Kuna elamusretkede populaarsus on aasta-aastalt kasvanud, pakume uuel hooajal uuendusena sama retke kahel päeval – laupäeval ja pühapäeval. Nii mahub rohkem huvilisi retkedele, kuid grupid lähevad väiksemaks ning retkelistele jääb rohkem ruumi loodust nautida ning emotsioone koguda!“  

Eriretked ja maratonid toimuvad endiselt ühel päeval – veebruaris vabariigi aastapäeva eriretk ja aprillis Tartu eriretk. Ning suvel kolm kepikõnni- ja käimismaratoni – juunis Noarootsis, juulis Lahemaal ja augustis Värskas. „Käimismaratonid on suve peab-tegema üritused! Igaüks saab endale esitada mõusa väljakutse läbides täispikk distants 42 km või poolpikk maraton. Just need Eestimaa paigad, kus elamusmaratonid aset leiavad, on Eestimaa ühed väikseima asustusega paigad, mis tähendab vaid ühte – seal on ruumi liikuda. Elamusmaratoni rajal veedetud tunnid mööduvad puutumatus looduses, nautides loodust ning just endasuguste aktiivsete eluviisidega inimeste seltskonda,“ soovitab Karu.  


2017. aasta pakub elamusretkelistele mitmekesiseid võimalusi. Talve esimesed retked viivad kaunite rabade rüppe, kus räätsadel saab jalutada kohtadesse, kuhu suvel ei pääse. Kevad viib osalejad Eesti kõrgeimate mäetippude otsa. Tõusumeetreid koguneb sellel retkel ootamatult palju ning ei puudu ka tõus Suurele Munamäele. Lisaks toimub aprillis õhtune Tartu eriretk, kus ka põlised tartlased avastavad tuledesäras Tartus üllatavaid kohti. Suvi on elamusmaratonide päralt ja sügisel saab teoks elamusretkede seni pikim merereis – septembris võtame ette reisi Ruhnu saarele. Oktoobris pakume fännidele retro retke – vaatame üle, mis on üheksa aastaga Laulasmaa kandis muutunud. Kuigi rada tuleb tuliuus, jääb sinna palju legendaarseid paiku, olgu nimetatud kasvõi Keila juga. Novembris läheme Narva ümbrust uudistama, kuna räägitakse, et Narvas on lisaks tööstusmaastikule ka oma Veneetsia ja helesinine laguun, jõealune juga ning üüratud Kreenholmi hooned. 

Kuna astume sissetallatud radadelt kaugemale, satume elamusretkedel looduses ka sellistesse kohtadesse, kuhu niisama omapead jalutama ei läheks – ürgsed metsasalud, rannikuäärsed niidud, põnevad järvestikud, kivised rannikud, looduskaitsealad, saared, sood ja rabad!  

Elamusretkedele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Iga kogutud kilomeeter elamust võrdub 1 Elamuspunktiga (EP). Hooaja jooksul enim EP-sid kogunud kõndijad saavad väärikalt premeeritud ja kõigi üle 100 EP kogunud osalejate vahel loositakse välja auhindu. 

2017. aasta hooajal järkame koostööd hea partneri The North Face´iga, et viia looduses liikumise rõõm veelgi rohkemate eestlasteni. 

Elamusretked 2017 ajakava ja registreerimise info.

Tagasi uudistesse