Elamusmaratonide uus hooaeg tuleb uutel radadel

Eesti suurim kepikõnni- ja käimisürituste sari toimub 2020. aastal taas viie-etapilisena: 2. mail Alutagusel, 7. juunil Noarootsis, 5. juulil Värskas, 2. augustil Kõrvemaal ning 30. augustil Lahemaal.

"Sellel hooajal ootame Elamusmaratonidele ligi kolme tuhat osaluskorda ja plaanime kokku koguda 65 tuhat elamuskilomeetrit. Kindlasti tõotab taas tulla suve parim väljakutse!“ räägib Elamusmaratonide korraldaja Kunnar Karu eesoleva hooaja eesmärkidest.  

 „Iga Elamusmaratoni rada saab uueks hooajaks värske ilme,“ avab Karu uuenduste plaane. „Oleme viimased kaks hooaega kogunud mõtteid, mida ja kuidas muuta ning täiendada. Nüüd on see aeg käes ning 1. aprillil hõikame välja värsked rajad!“. Karu selgitab, et ka kõik legendaarsed kohad jäävad radadele sisse, aga sageli liigutakse uutel lõikudel, lähenetakse teise nurga alt või vastupidises suunas. Lisaks külastatakse uusi kohti ning avastatakse uusi elamusi. „Usume, et ka need, kes varem rajal käinud, leiavad eest uudsed vaatenurgad ja tuliuued elamused,“ räägib Karu.

Lisaks on Elamusmaratonid kalendris omavahel kohti vahetanud – Värska ja Kõrvemaa Elamusmaratonid toimuvad sel korral varem ning Lahemaa vastupidiselt hiljem. Selline muudatus peaks piirkondi näitama uue nurga alt, sest loodus on varasemalt kogetust erinev.  

Elamusmaratonide põhirada on 42 kilomeetrit pikk, kuid saab valida ka pisut lühema – kas 21 või 10 kilomeetri pikkuse distantsi vahel. Iga kõndija saab tähistatud rajal valida endale sobiva kiiruse.

Alutaguse kepikõnni- ja käimismaraton toimub Alutaguse rahvuspargis, mis loodi 2018. aastal. Maratoni teeb eriliseks asjaolu, et kõnnitakse pimedal ajal pealampide valguses. Rahulikult kulgevale rajale jäävad kaunid põlismetsad ja järved ning RMK puhkekohad. Viimases teeninduspunktis ootavad kõndijaid muuhulgas hõõguvatel sütel valmivad grillvorstid.

Noarootsi kepikõnni- ja käimismaratoni rada kulgeb Läänemaal läbi männimetsade ning põikab paaril korral ka mereranda. Algus ja lõpp on Tuksi spordikeskuse staadionil, teele jäävad omanäolised väikekülad nagu Rannaküla, Nõva, Drihami ja Rooslepa. Rada läbib ka Spithami poolsaart, kust avanevad head vaated rannaäärsetele aladele ning Osmussaarele.

Värska kepikõnni- ja käimismaratoni stardi- ja finišipaik asub Värska laululaval. Mustoja maastikukaitseala territooriumil vahelduvad kaunite metsaradade lauged lõigud üksikute tõusudega. Kõik 42 ja 21 km distantsil osalejad näevad ka kohalikke liivaluited ja raba.

Kõrvemaa kepikõnni- ja käimismaraton saab alguse Sportland Kõrvemaa suusa- ja matkakeskusest. Rada kulgeb Kõrvemaa looduskaitseala radadel, kusosalejad turnivad vooredel ning satuvad Jussi järvede ja Paukjärve kallasradadele, Jussi nõmmele ja männimetsadesse. Lisaks toimub 3. Kõrvemaa elamusmaratoni raames 3. Peremaraton, kuhu on osalema oodatud kõik lapsevanemad koos pisiperega.

Lahemaa kepikõnni- ja käimismaratoni rada viib osalejad Kolgaküla terviseradade keskusest Lahemaa rahvuspargi metsateedele. Külastamata ei jää ka Joaveski ja Nõmmeveski ning Valgejõe kallaste äärsed jalutamisrajad.

Elamusmaratonide korraldajad tänavad häid partnereid, tänu kellele uus hooaeg teoks saab. FCR Media müügi- ja turundusjuht Anni Kitsing räägib, et ettevõte panustab Elamusmaratonidesse ühiste väärtuste tõttu. „Osaleme kollektiiviga juba mitmendat aastat. See on võimalus üheskoos tervislikult aega veeta sõltumata east, soost, füüsilisest vormist või poliitilisest eelistusest. Ja teha seda kõike samal ajal Eestimaa vapustavat loodust avastades, on igati perspektiivikas ettevõtmine“.

Elamusmaratonid on Eesti suurim kepikõnni- ja käimismaratonide sari, mis pakub osalejatele motivatsiooni liikumiseks mitmekesises ja huvitavas Eesti looduses. Osalema on oodatud kõik, kellele pakub naudingut aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine.

Vaata lähemalt: https://www.elamusmaratonid.ee/elamusmaratonid-2020

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta info@elamusmaratonid.ee või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusmaratonid.ee 


Tagasi uudistesse