Alutaguse karud ja elamused 5 aastaajast

2. Alutaguse Elamusmaraton toimus teisiti kui tavapärane Elamusmaraton – seekord individuaalmaratonina ning 100% kontaktivabalt. Elamusmaratonide 2021. aasta hooaeg sai alguse 21.-25.04 Alutagusel kui 10 ja 21 km radadel kogus elamusi 300 osalejat. 

5 päevaga läbiti kokku ligi 7000 elamuskilomeetrit.

Elamusmaratonide esimene etapp viis avastama Alutaguse looduskaitseala parimaid palu – sealseid kauneid metsaradu, metsarüppe peidetud järvi ning tuli tõdeda, et ka karu jälgi! Seekord oli karud maratoniks talveunest ärganud ja olid ka jalutama tulnud ning oma jäljed maratonirajale jätnud!

Alutaguse elamusmaratoni rajal läks nii mõnelgi kõndijal järvede lugemine segamini – mis seal salata – rada kulges juu mõne järve ühel ja teisel kaldal! Aga kõige kaunimad järved vaadati kõik mitu korda üle! Eriti meeleolukas oli kindlasti Terminali Elamushetk – kui laudtee viis osalejad avastama järvi ühendavaid kanaleid ning liiguti siis vahetult mööda järvede kallasradu.

1. Alutaguse Elamusmaraton kõnniti pealampide valgel õhtupimeduses ning originaalne plaan oli ka see aasta rajale minna pimedas. Pimeduse katte alal võtab kogu looduskaitseala hoopis teise välimuse – salapärased järved matkaraja ääres, pimeduses kostuvad metsahääled, küünalde valgel laupäeva õhtul rada lõpetada – see kõik oli meeleolukas elamus!

Tuleb tõdeda, et ilmataat näitas 5 päevaga jalutajatele ära kõik võimalikud ilmad – soojast t-särgiga liikumiseks sobilikust kevadilmast, kuni vihma, lume ning rahesajuni. Tuli tunnistada – kuigi mõni hetk kogeti rajal 5 aastaaega ühe tunniga, siis olid Alutagusel kõndijad siiski ilmataadi kaitsva seljataga – pooles Eestis sadas maha mitme sentimeetrine lumevaip, siis Alutagusel seda ei juhtunud. Ning rajalt tulnud matkajad kiitsid ilmatati üllatusliku rahesaju eest – mitte ei laitnud maha mitmekesist ilmavalikut.

Rajale andsid omapoolsed elamused kaasa ka Värska Vesi, Kalev ning Salvest – sellest energiast jagus piisavalt nii raja läbimiseks kui finišisse jõudmise üle rõõmustamiseks ning käte taevapoole lükkamiseks!

Järgmisena ootame kõiki elamusi koguma 5.-6. juunil pere ning lähimate sõprade ning töökaaslastega Noarootsi Elamusmaratonile!

Juuni alguses toimuv Elamusmaraton pakub võimalusi avastada Lääne-Eesti kauneid metsaradu ning rannamännikutesse peidetud metsajärvi. Loomulikult saab suve alguse puhul pista varbad sooja merevette. Kõik maratoni rajad on saanud ka uuenduskuuri selleks hooajaks, et kõndijatele veelgi rohkem elamusi pakkuda!

#elamusmaratonid #suveparimelamus

Tagasi uudistesse