Kõpu elamusretk

Elamusretked on ajutiselt edasi lükatud!
Pole saadaval

Kuupäev:  16. mai 2020 


Stardikoht:  Kõpu tuletorn, Hiiumaal

   
Stardigrupid:  11:00 (kiire); 11:00 (aeglane), 11:30 (kiire) 

Distants:  ca 23 km 


Registreerimine lõpeb:  13. mai 2020

 
 

Mis toimub?

Elamusretkede 2020. aasta hooaja teine kevadretk viib osalejad Hiiumaale avastama Kõpu poolsaart. Järgmisel päeval on võimalik osaleda lisaks ka Kärdla elamusretkel.

Kõpu poolsaarel on meil võimalus külastada lisaks tuletornidele ka Hiiumaa kõige läänepoolsemat tippu, matkata kaunites rannamännikutes ja mererandades. Avastame ka kitsaid metsaradu, kuhu iseseisvalt Hiiumaa külastajad kindlasti ei satu.  

Oma retke alustame Kõpu tuletorni juurest ning kõigil tulijatel on võimalus ka tuletorni tipust Hiiumaad kaeda. Lisaks Kõpu tuletornile külastame ka Ristna tuletorni ning kõik soovijad saavad kas selle tipus ära käia. Ristna neem on surfarite mekaks – loodetavasti puhub meie saare külastuse ajal kesine surfituul ning meil õnnestub mõnusalt mererandu mööda Hiiumaad avastada.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme laupäeva,  16. mai hommikul alates kell 10.30  ning kogunemispaigaks on Kõpu tuletorni parkla, täpsema asukoha leiad  siit. 

Retkele stardime kolmes grupis, vastavalt kell 11:00 ja 11:30.  Palume kohale tulla vähemalt 30 minutit enne matkagrupi väljumist, et jõuaksite ka tuletorni tipus ära käia ning sealsed elamused üle vaadata. Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele  ca 23 km  ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatuste ning tuletorni külastustega orienteeruvalt  6 tundi.

Retke ajal pakume kergeid suupisteid Põltsamaa ja Kalevi kaasabil ning janu kustutamiseks Põltsamaa mahlajooki ning vett. Rajal teeme 4 pikemat puhkepeatust.  

PS! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa!

Finišis ootab kõiki retkelisi soe söök.  

Kus ööbida?

Kes on tulemas Hiiumaale pikemaks kui ainult üheks retkeks soovitame ööbimise broneerida kas Kärdlasse või siis kasutada RMK telkimisalasid Kalestes või Pallil.

1. E-TURIST Reisibüroo on meile reserveerinud elamusretkelistele hulga tube Padu hotelli kaheks ööks 15.-17.05 http://www.paduhotell.ee. Võimalik on endale reserveerida standardtuba või apartement. Hind koos hommikusöögiga vastavalt 66 ja 76 EUR tuba/öö. Lisavoodi toas 22 EUR koos hommikusöögiga.

Kui on soovi õhtu- või lõunasöögiks, maksab see 5,5 EUR nägu.

Tube saame hoida kuni aprilli alguseni.

2. E-TURIST Reisibüroo kaudu saab broneerida ka tuba Hõbekala külalistemajas (www.hobekala.ee). Ühene tuba 70 EUR/öö, kahene 90 EUR/öö, kolmene 105 EUR/öö koos rikkaliku hommikusöögiga. Broneerimine kuni 1. aprillini.

Kes on ööbimisest huvitatud - võtke otse ühendust meilitsi e-turist@e-turist.ee või telefoni teel 7 44 16 87.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust
 • Kõpu ja Ristna tuletornide külastamist
 • Väike kehakinnitus matka ajal
 • Soe söök matka lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Mugavaimaks registreerimiseks nutitelefoniga kasuta Miuuv registreerimisäppi, mille saad alla laadida Androidile siit või IOSile siit.
 • Grupina  registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega  siin.

Kui palju maksab?

Kuni 8. mai:

 • Täiskasvanu: 23 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 19 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 17 € (inimese kohta)

9. – 13. mai:

 • Kõigile 28 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suuremale loodussõbrale - Elamushooldajale.  Lisaks elamuste nautimisele aitavad nemad loodusest ära korjata iga väiksemagi prügi, kui midagi meile retke jooksul ette jääb.

Elamushooldajana kaasalöömiseks saada email: info@elamusretked.ee


NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 13. MAI (või seni, kuni kohti jätkub)!

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga  ja osavõtutasude ning registreerimistingimustega!

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee