Kolka elamusretk

Elamusretked on ajutiselt edasi lükatud!
Pole saadaval

Kuupäev:  11. aprill 2020
 
Stardikoht:  Kolka küla, Läti


Stardigrupid:  11:00 (kiire); 11:00 (aeglane) ning 11:30 (lühike)
 
Distants:  pikk ca 20 km, lühike ca 12 km
 
Registreerimine lõpeb:  09.04.2020

 
 

Mis toimub?

Elamusretkede 2020. aasta hooaja esimene kevadretk viib osalejad Lätisse, Slitere loodusparki Kura poolsaarele. Viimati käisid Elamusretkelised Lätis retkel 2012. aastal Siguldas ning 2013. aastal Cesises.

Retke alustame me Kolka külast ning retke vältel satume me nii mereranda kui kaunisse rannamännikusse. Sealne liivarand on pisut enam kui 40km pikk – õnneks seekord kogu randa läbi ei pea jalutama!

Kindlasti külastame ka Kolka neeme tippu, kust Saaremaa peaaegu kätte paistab. Kolka neem on üks tähelepanuväärsemaid Läti rannikul, kus on võimalik vaadelda kahe mere – avatud Läänemere ning Riia lahe – lainete põrkumist.

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme laupäeva,  11. aprilli hommikul alates kell 10.30  ning kogunemispaigaks on Kolka küla Lätis, täpsema asukoha leiad  siit. 

Stardigrupid:  11:00 (kiire); 11:00 (aeglane) ning 11:30 (lühike)

Retkele stardime kolmes grupis, vastavalt kell 11:00 (kiire ja aeglane grupp) ning 11:30 (lühike rada).  Palume kohale tulla orienteeruvalt 15-20 minutit enne oma matkagrupi väljumist. 

Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele  ca 20 km pikemal rajal liikujatele, ning 12 km lühema raja valinutele. Ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega orienteeruvalt 4-5 tundi pikemal distantsil ning 3-4 tundi lühemal.

Retke ajal pakume kergeid suupisteid Põltsamaa ja Kalevi kaasabil ning janu kustutamiseks Põltsamaa mahlajooki ning vett. Pikemal rajal teeme 3 ning lühemal rajal 2 puhkepeatust.  

PS! Joomiseks oma korduvkasutatav joogitops kindlasti kaasa!

Finišis ootab kõiki retkelisi soe söök.  

Kus ööbida?

Hea plaan on külastada sel nädalavahetusel pikemalt Lätimaad ning ööbida retke-eelselt kas juba Kura poolsaarel või siis pealinnas Riias. Lisaks Kolka elamusretkele tasub Riias kulutada aega ka retkejärgselt või väikseks puhkuseks kuurortlinnas Jurmalas.

Riias on ööbimiskohad retkekuupäevadel juba üsna täis, mistõttu on mõistlik ööbimisega juba varakult tegelema hakata. Kes on ööbimisest huvitatud - võtke ühendust E-TURIST Reisibürooga e-turist@e-turist.ee, või telefonitsi 7 44 16 87.

Infoks praegu on üks alternatiiv järgmine hotell NB Hotell www.lv.nb. 

Hinnad sõltuvad ostmisajast ning kohti on piiratud koguses.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses 
 • Matkajuhi/rajameistri teenust 
 • Väike kehakinnitus matka ajal 
 • Soe söök matka lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Mugavaimaks registreerimiseks nutitelefoniga kasuta Miuuv registreerimisäppi, mille saad alla laadida Androidile siit või IOSile siit.
 • Grupina  registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega  siin.

Kui palju maksab?

Kuni 3. aprill:

 • Täiskasvanu: 23 €
 • Pensionär / (üli)õpilane: 19 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Kõigile: 17 € (inimese kohta)

4. – 9. aprill:

 • Kõigile 28 €

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suuremale loodussõbrale - Elamushooldajale.  Lisaks elamuste nautimisele aitavad nemad loodusest ära korjata iga väiksemagi prügi, kui midagi meile retke jooksul ette jääb.

Elamushooldajana kaasalöömiseks saada email: info@elamusretked.ee


NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 9. APRILL (või seni, kuni kohti jätkub)!

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga  ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!


TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee