Keila-Joa elamusretk

Kuupäev: 3. november 2019

Stardikoht: Keila-Joa, Harjumaa

Stardiaeg: 20:00

Distants: ca 12 km

Registreerimine lõpeb: 31. oktoober 2019


Mis toimub?

Elamusretkede 2019. aasta viimane, kolmas sügisretk, viib osalejad Harjumaale uudistama pimeduse katte all Keila-Joa matkaradu ning sealset majesteetlikku juga.

Seekordse retke teeb eriliseks asjaolu, et me liigume Keila-Joa kallasradadel koos Kalavalvuritega. Eesti Kalastajate Seltsi ridadesse kuuluvad Kalavalvurid on seal ööpäevaringselt valvamas kudevaid lõhesid. Loodame näha nii suuri lõhesid taskulambi valgel kui ka saada meeleoluka ülevaate sellest, kuidas lõhed jõgedes liiguvad ja kudevad ning miks on oluline lõhesid kaitsta!

An animal swimming in the waterDescription automatically generated

Lisaks teeb retke eriliseks asjaolu, et liigutakse pimedal ajal pealampidega. Kui varasemalt oleme elamusretkedega kahel korral Keila-Joale sattunud retke lõpetama – siis pimeda ajal sealsetel kallasradadel liikuda on esmakordne kogemus kõikidele retkelistele.

Juhul kui sul pealampi ei ole, saad selle mugavalt soetada registreerimisel koostöös Matkaspordiga. Pealambi hinnaks on 25 € ja valikus on kolm värvivarianti: sinine, punane või must. Kui ostad registreerimisel pealambi, siis ootab see Sind koos patareidega stardipaigas.


Lisaks kallasradadel liikumisele käime ära loomulikult ka Keila-Joa kauni lossi juures, satume Läänemere kaldale ning leiame ülesse nii mõnegi öös peituva elamuse!

Vaata ka Kalakaitse videot röövpüüdjatest Ringvaatest (Alates 44:50 min) ja röövpüüdjate tabamisest Radarist (01:40 min).

Millal ja kus toimub?

Retkele koguneme pühapäeva, 3. novembri õhtul alates kell 19.30 ning kogunemispaigaks on Keila-Joa, täpsemat asukohta vaata siit.

Retkele stardime neljas grupis kell 20:00. Retke stardipaika soovitame kohale jõuda orienteeruvalt 20-30 minutit varem, siis saame ühiselt õigeaegselt gruppidena startida. Palume, et annaksite saabudes endast korraldajatele märku – siis saame nimed kirja panna, jälgida gruppide täituvust ning retke järgselt kõigile osalejatele diplomid saata.

Retke pikkuseks kujuneb vastavalt ilmastikuoludele ca 12 km ning ajaliselt planeerime retke läbimiseks koos peatustega 3-4 tundi.

Retke ajal pakume kergeid suupisteid Põltsamaa ja Kalevi kaasabil ning janu kustutamiseks sooja teed Carmolise tilkadega ning Põltsamaa mahlajooki. Finišis ootab kõiki retkelisi soe söök.

Loe ka 2017. aastal toimunud Laulasmaa elamusretke kokkuvõtet – siis lõpetasime oma retke samuti Keila-Joal.

Mida pakume?

 • Matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhi/rajameistri teenust ning Kalakaitsjatelt hulgaliselt huvitavaid lugusid lõhede ja kalakaitse kohta
 • Väike kehakinnitus matka ajal
 • Soe söök matka lõpus
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Grupina registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked Swedbank kontole EE832200221058902874!
 • Kui soovid eraldi arvet tasumiseks, anna sellest soovist teada info@elamusretked.ee
 • Elamusretkedele saad SportID keskkonna kaudu registreerida siin.

Tutvu lähemalt registreerimistingimustega siin.

Kui palju maksab?

Kuni 28. oktoober:

 • Täiskasvanu: 18 €
 • Pensionär / (üli)õpilane / laps: 14 €

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! 

Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanu: 12 € (inimese kohta)

29. – 31. oktoober:

 • Kõigile 20 €

 

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 31. OKTOOBER (või seni, kuni kohti jätkub)!


Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute üldjuhendiga ja osavõtutasude ning registreerimistingimustega!

 

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta info@elamusretked.ee või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee