Tartu elamusretk


Pole saadaval


Kuupäev: : 17. september 2020

Stardikoht:  Tartu Raekojaplats 

Stardiaeg:  21:00
 
Distants:  ca 10-12 km 

Registreeri mugavalt Miuuv äpiga: Android, iOS


Mis toimub?

Elamusretke 2020. aasta hooaja esimene sügisretk toimub Elamusretkede kodulinnas Tartus. Algselt pidi Tartu elamusretk tähistama 150 juubeliretke, kuid asjaolude sunnil liikus juubeliretk sügisesse!

Vaata ka eelmise Tartu elamusretke videot.

Tartu ööretk viib retkelised avastama Taaralinna tuledesära ja põnevaid paiku õhtusel ajal. Kokku liigume koos väikeste peatustega ca 2–3 tundi ning läbime ca 10–12 km.  

Retk toimub õhtusel ajal, kohustuslik on kaasa võtta pealamp, et paremini jalge ette näha. Mõnus õhtune lõõgastus annab võimaluse näha linna veidi teise külje alt ning tunda, kuidas vaatenurga muutus elu põnevamaks teeb.

Juhul kui sul pealampi ei ole, saad selle registreerimisel endale soetada. Pakume soodsa hinnaga 25 € pealampe erinevates toonides koostöös Matkaspordiga.

Kui ostad registreerimisel pealambi, siis ootab see Sind patareidega juba retke stardipaigas.


Tuledesäras taaralinna uudistamiseks on ettevalmistatud 10 erinevat elamusterohket rada. Rajad pakuvad avastamisrõõmu Tartu erinevates paikades ning üles otsitakse Tartu kaunimad vaated just tulede säras.  

Grupp 1: Tark Tartu

Rahulik tempo, kerge rada – ca 2,5h, ca 9 km. 
Jalutame tarkuse radadel ning otsime üles tarkusest tulvil kohad, mis säravad ka ööpimeduses. Rajale võetakse kaasa 10 küsimust Targa Tartu kohta – iga õige vastus toob vastajale öise eriauhinna!

Grupp 2: Grafiti Tartu

Keskmine tempo, keskmine rada – ca 3h, ca 11 km.
Otsime ööpimeduses üles Tartu kõige huvitavamad seinajoonistused. Mis sellest, et illegaalsed – siiski kunst. Nagu räägitakse, on kunst ju kunstis kunsti näha. Ööpimeduses pealambi valgel pidavat nii mõnigi neist täitsa teistmoodi mõjuma.

Grupp 3: Sportlik Tartu

Kiire tempo, keskmine rada – ca 3h, ca 12km.
Millised spordipaigad paistavad silma ööpimeduses? Retkelised avastavad Tartu elanike lemmikuid spordipaiku. Kindlasti jäävad teele ka spordieluga seotud vähem tuntud ning unustuse hõlma vajunud spordirajatised. Une peletamiseks on retke programmi lisatud samuti mõned lisaharjutused – tublimatele preemiaks valmis pandud ööspordi eriauhinnad!

Grupp 4: Tartu tudengielu

Kiire tempo, keskmine rada – ca 3h, ca 11 km.
Retke raames otsitakse üles kõik Tartu tudengielu endised ja praegused sõlmpunktid. Külastamata ei jää muuhulgas korporantide kogunemiste nii endine kui praegune meelispaik.

Grupp 5: Sildade linn Tartu 

Keskmine tempo, keskmine rada – ca 3h, ca 11 km.
Avastame ööpimeduses Tartu sildu. Milline on Tartu kauneim sild? On Tartus sildu, mille olemasolust Sa midagi ei teadnud?

Grupp 6: Tartu tõusumeetrid

Kiire tempo, raske rada – ca 3h, ca 12 km.
Retk aktiivsele liikujale. Üks on kindel – sellel retkel koguneb spordikellale rohkelt tõusumeetreid. Kus asuvad Tartu kõige pikemad ja järsemad tõusud? Mitu astet on Tartu kõige pikemal trepil?

Grupp 7: Ürgoru Tartu

Aeglane tempo, keskmine rada – ca 2,5h, ca 8 km.
Retk uudishimulikule liikujale, kes tahab pürgida Emajõe kallasrajast ka kõrgemale. Emajõe ürgoru servale jagub treppe, avaraid vaateid ning ka nurgataguseid kitsaid radu.

Grupp 8: Tartu sära

Aeglane tempo, lihtne rada – ca 2h, ca 8 km.
Kus asuvad sügisõhtul kesklinna kõige kaunimad vaated? Milliseid elamusi pakuvad Emajõe kallasrajad? Kus asub Toomemäe kõige kõrgem punkt? Lühiretk on sobilik ka pisematele pereliikmetele.

Grupp 9: Tartu pargid

Keskmine tempo, keskmine rada – ca 3h, ca 11 km.
Mida peidavad endas öised Tartu pargid? Oled tõenäoliselt käinud neid kõigis päevasel ajal, aga avastanud neid õhtupimeduses?

Grupp 10: Etenduskunstide Tartu 

Keskmine tempo, keskmine rada – ca 2,5h, ca 10 km.
Eesti rahvusliku teatri sünnikohaks loetakse ju Tartut ja DRAAMAt saab siin igal aastal. Kus üldse on Tartus läbi 150 aasta teatrit tehtud? Ehk satub õhtuse Tartu peal jalutades meiegi teele etenduskunstide viljelejaid!

Millal ja kus toimub?

Retkele stardime neljapäeval, 17. septembril kell 21.00 Raekoja platsilt purskkaevu juurest peale seda kui retkelistele on tervituskõne pidanud Tartu linnapea!

Kohale soovitame tulla vähemalt 30-20 minutit varem, et saaksime kõik kenasti kirja panna ja enne starti vahvad grupipildid ära teha.  

Mida pakume?

 • Retke ja avastamist tuledesäras Tartus
 • Retkejuhi/rajameistri teenust
 • Puhkepeatus sooja joogi ja energiaampsuga
 • Diplom

Kuidas registreeruda?

 • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.
 • Mugavaimaks registreerimiseks nutitelefoniga kasuta Miuuv regamisäppi, mille saad alla laadida Androidile siit või IOSile siit.
 • Grupina  registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne MTÜ Elamusretked LHV Panga kontole EE157700771004355873.
 • Elamusretkedele saad SportID keskkonna kaudu registreerida siin.
 • Tutvu lähemalt registreerimistingimustega  siin.

Kui palju maksab?

 • Kõigile Elamusretkede  Facebooki lehe fännidele 5€  
 • Ülejäänutele 10 €  

Lisaks on igas matkagrupis 1 tasuta koht kõige suuremale loodussõbrale - Elamushooldajale. Lisaks elamuste nautimisele aitavad nemad loodusest ära korjata iga väiksemagi prügi, kui midagi meile retke jooksul ette jääb.

Elamushooldajana kaasalöömiseks saada email: info@elamusretked.ee

 
Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute  üldjuhendiga  ja  osavõtutasude ning registreerimistingimustega!


TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta  info@elamusretked.ee  või

helista 52 77 540 (Kunnar)

www.elamusretked.ee