LISAINFO

Millal ja kus toimub?

Start on pühapäeval, 14. juunil kell 11.00 Tuksi Spordikeskusest, täpsem info asukoha kohta on kättesaadav SIIT. Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 Tuksi Spordikeskuse staadionil.

Pärast starti on osalejatel aega maksimaalselt 9 tundi, et finišisse jõuda. Osalejad, kes ei ole kell 20.00-ks jõudnud lõpetada, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Rajal on iga ca 6 km tagant kontrollpunktid, kus saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja loomulikult ka joogiga. Maratoni lõpus ootab kõiki Tuksi Spordikeskuse kokkade poolt valmistatud maitsev supp koos kosutava karastusjoogiga, samuti on võimalus lõõgastuda mõnusas saunakompleksis. Täispika maratoni distantsi läbijatele on meeneks karikas, poolmaratoni läbijatele medal!

Kus rada kulgeb?

Maratoni start asub Tuksi Spordikeskuse staadionil, kust rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõudes peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa. Finiš on samuti Tuksi Spordikeskuses. Rajakaart on nähtav SIIT.

Kogu retke peale on asfalti vaid kilomeetri jagu, mis jaguneb kolme koha vahel. Kruusa- ja metsateed on vastavalt umbes 19 ja 39 km. Rajal on siiski kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnitakse ka männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad kepikõnniks suurepäraselt.

10 km rada on märgitud sinist värvi kilelindiga, 21 km roosa ning 42 km kollase kilelindiga. Kõik pöörde kohad on tähistatud suunavate nooltega.