Lisainfo: 7. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton

Millal ja kus toimub?

Start on pühapäeval, 10. juunil kell 11.00 Tuksi Spordikeskusest! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav SIIN.
Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 stardi- ja finišipaigas Tuksi Spordikeskuse staadionil.
Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt 9 tundi. Osalejad, kes ei ole veel kell 20.00 jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Tuksi Spordikeskuse staadionil, kust rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõuame peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa.  

Kogu maratoni peale on asfalti vaid kilomeetri jagu, mis jaguneb kolme koha vahel. Enamik rajast aga kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.

Vaata eelmise aasta maratoni rajakaarti.

Kuidas registreeruda?

  • Registreerumiseks täida ära registreerimisvorm, mille leiad siit: http://www.elamusretked.ee/registreerimine
  • Kui sa soovid registreeruda grupiga, siis täida ära järgmine VORM.
  • Osavõtutasude ja registreerimise korralduse kohta leiad täpsema info SIIT.
Teid loetakse registreerunuks, kui ka retke tasu on üle kantud MTÜ Elamusmaratonid Swedbank kontole EE382200221061167567.
Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute üldjuhendiga.

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.
Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa, Enervit ja Kalev.

Mis toimub finišis?

Finišis ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.

Maratoni lõpus ootab kõiki osalejaid maitsev Põltsamaa supp koos kosutava karastusjoogiga, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma.

Samuti on finišis võimalus lõõgastuda mõnusas saunas.

Eelmise aasta Noarootsi elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise 2017. aasta 6. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ning loe maratonist kirjutatud uudist siin:

NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit.